Co w MON-ie

– Mamy to! W środę podpiszemy umowę z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu HIMARS, a.

[ więcej ]

- Służycie pacjentom, ratujecie zdrowie i życie ludzkie, to piękna służba.

[ więcej ]

– Polska jest zdeterminowana, żeby być ważnym elementem potencjału obronnego NATO – powiedział Marek Łapiński, wiceszef obrony narodowej podczas spotkania.

[ więcej ]

- System Himars to uzbrojenie, które zwiększy zdolności bojowe Wojska Polskiego i które przysłuży się do tego, że wschodnia flanka.

[ więcej ]

W piątek, 15 lutego w Monachium, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej spotka się z Patrickiem Shanahanem, sekretarzem obrony USA.

[ więcej ]

Zgodnie z zapowiedzią ministra Mariusza Błaszczaka, resort obrony narodowej przyjmie więcej studentów na uczelnie wojskowe, na kierunki związane z informatyką.

[ więcej ]

Rusza trzeci etap kampanii rekrutacyjnej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

[ więcej ]

- Zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce będzie miało znaczenie dla całej wschodniej flanki NATO.

[ więcej ]

- Rozmawialiśmy na temat.

[ więcej ]

Wdzięczni Bohaterom

10.02.2019 0:00

Upowszechnienie wiedzy na temat Podziemia Niepodległościowego i Żołnierzy Niezłomnych, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny to główne cele konkursu Wdzięczni Bohaterom.

[ więcej ]

- Mam zaszczyt i honor w imieniu ministra obrony narodowej wręczyć dzisiaj nominację na stopień kapitana wielkiej Bohaterce, uczestniczce Powstania.

[ więcej ]

- Przed chwilą podpisałem postanowienie powołujące płk.

[ więcej ]

We wtorek w setną rocznicę powołania Biskupstwa Polowego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiona została dziękczynna msza święta, której przewodniczył.

[ więcej ]

W niedzielę, 10 lutego, o godz.

[ więcej ]

Kwalifikacja wojskowa 2019

03.02.2019 0:00

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 16 października 2018 r.

[ więcej ]

- Kluczem do sukcesu w roku 2019 roku będzie nasza obecność i nasza aktywność w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, nasze starania.

[ więcej ]

- Tak jak 150 lat temu, tak i dziś wolność naszej Ojczyzny jest dla nas wartością najważniejszą.

[ więcej ]

Zgodnie z zapowiedzią ministra Mariusza Błaszczaka, żołnierze Wojska Polskiego otrzymają wyższe wynagrodzenia od 1 lutego z wyrównaniem od 1 stycznia.

[ więcej ]

- To ważna chwila i ważny dzień.

[ więcej ]

– Podpisaliśmy dziś umowę ramową w dziedzinie obronności, która dotyczy 25 obszarów i daje podstawy do zacieśnienia współpracy i relacji.

[ więcej ]

- Mam nadzieję, że finał kolejnej edycji konkursu na szczeblu centralnym przyczyni się do tego, że będziemy już wkrótce chwalili.

[ więcej ]

– Wojna w cyberprzestrzeni trwa i nie jest to wyzwanie przyszłości tylko czasu obecnego – powiedział Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu.

[ więcej ]

- Omawiając międzynarodową współpracę wojskową nie sposób nie wspomnieć zaangażowania attaché akredytowanych w Rzeczypospolitej Polsce.

[ więcej ]

Perspektywy zwiększenia obecności sił amerykańskich w Polsce były głównym tematem rozmów Tomasza Szatkowskiego, podsekretarza stanu podczas wizyty w Waszyngtonie.

[ więcej ]