Świat

Bilans ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu An-26 w obwodzie charkowskim na Ukrainie wzrósł do 26.

[ więcej ]

Przebywający w areszcie śledczym główny podejrzany o dokonanie w piątek (25 września) w Paryżu ataku terrorystycznego pod dawną siedzibą tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo" wziął odpowiedzialność za swój czyn - podały w sobotę źródła związane ze śledztwem, na które powołuje się AFP.

[ więcej ]

Cztery średniowieczne bełty do kuszy wraz z fragmentami drewnianych promieni odkryli warszawscy archeolodzy w czasie badań jeziora Hammerso - największego naturalnego zbiornika na Bornholmie.

[ więcej ]

552 nowe zakażenia SARS-CoV-2 wykryto w piątek (25 września) na Słowacji.

[ więcej ]

W centrum Mińska trwa w sobotę (26 września) protest kobiet przeciw sfałszowaniu wyborów prezydenckich z 9 sierpnia i represjom stosowanym wobec opozycji.

[ więcej ]

Główny podejrzany o dokonanie ataku terrorystycznego w Paryżu był przekonany, że budynek, przed którym w piątek (25 września) zaatakował nożem dwie osoby, to siedziba tygodnika.

[ więcej ]

O zatrzymaniu co najmniej czterech dziennikarek białoruskich mediów niezależnych podczas sobotniego (26 września) protestu kobiet w Mińsku poinformowały ich redakcje.

[ więcej ]

Były kandydat na prezydenta USA, wieloletni kongresmen z Teksasu Ron Paul dostał udaru w czasie wywiadu na żywo.

[ więcej ]

Były kandydat na prezydenta USA, wieloletni kongresmen z Teksasu Ron Paul dostał udaru w czasie wywiadu na żywo.

[ więcej ]

Jedyny ocalały w katastrofie samolotu An-26, który w piątek (25 czerwca) rozbił się w obwodzie charkowskim na Ukrainie, powiedział, że wszystko w czasie tragedii działo się jak w grze komputerowej; kiedy odzyskał przytomność, zaczął gasić swojego płonącego kolegę.

[ więcej ]

W Mińsku funkcjonariusze sił specjalnych milicji OMON i zamaskowani osobnicy w kombinezonach bez oznak rozpoznawczych zatrzymali uczestniczki pokojowego marszu kobiet, m.

[ więcej ]

"Rząd dokręca śrubę" - czytamy w norweskim dzienniku "Aftenposten".

[ więcej ]

Śmierć sędzi Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg na 51 dni przed wyborami prezydenckimi wznieciła polityczny spór na temat jej następcy.

[ więcej ]

W Danii potwierdzono w sobotę, 19 września, 589 nowych przypadków koronawirusa.

[ więcej ]

Do sobotniego (19 września) popołudnia przechodzący przez Półwysep Iberyjski subtropikalny sztorm Alpha połamał setki drzew, wywrócił struktury reklam i rusztowań oraz doprowadził do licznych podtopień.

[ więcej ]

W ciągu ostatniej doby we Francji wykryto prawie 13,5 tys.

[ więcej ]

Amerykańskie służby przechwyciły kopertę zawierającą rycynę - podała CNN i inne amerykańskie media, powołując się na źródła w administracji.

[ więcej ]

Grecka policja użyła w sobotę gazu łzawiącego do rozproszenia grupy migrantów protestujących na wyspie Lesbos, cztery dni po spaleniu się ich obozu w miejscowości Moria.

[ więcej ]

Szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej potępili we wspólnym oświadczeniu zamach na Aleksieja Nawalnego i zaapelowali do władz Rosji o przeprowadzenie dokładnego śledztwa, które doprowadzi do ukarania sprawców.

[ więcej ]

Powołana przez opozycję na Białorusi Rada Koordynacyjna poinformowała w sobotę, że zamierza nadal działać.

[ więcej ]

193 zostały zatrzymane w Paryżu do godziny 14 w sobotę przez służby porządkowe - przekazała paryska prefektura.

[ więcej ]

W Mińsku zakończył się organizowany przez opozycję co sobotę pochód, w którym udział brały kobiety.

[ więcej ]